امروزه در صنعت ساخت و ساز ساختمان و پروژه های عمرانی ، سعی همگان بر آن است که از عایقی برای عایقکاری و ایزوله کردن ساختمانها استفاده نمایند که هم از مقاومت و ضریب نفوذ ناپذیری بالایی در برابر آب و رطوبت برخوردار باشد و هم اینکه از طول عمر بالاتری برخوردار باشد ، ضمن اینکه نسبت به دیگر انواع عایق های رطوبتی از قیمت مناسبتری نیز برخوردار باشد . بهره گیری از انواع عایق هایی که از مشتقات نفتی ساخته شده باشند امروزه بیشتری کاربرد را به خود اختصاص داده است .

از پرکاربردترین عایق های رطوبتی نفت پایه می توان به قیرگونی ، آسفالت و انواع ورق های پیش ساخته و بانصب ساده ایزوگام اشاره نمود . هر کدام از این عایق های معرفی شده دارای مزایا و معایبی هستند . برای اینکه در مقایسه ایی جمالی بدانید که ایزوگام بهتر است یا قیرگونی ، توصیه می کنیم حتما مجموعه مقالات وب سایت ایزوگام سپهر را مطالعه نمایید .

اجرای قیرگونی در تهران ممکن است برحسب نیاز از یک لایه گونی و دولایه قیر و یا دولایه گونی و سه لایه قیر یا بیشتر صورت پذیرد . در بعضی ازسطوح که در برابر نور خورشید قرار گرفته اند نظیر پشت بام ساختمان به جهت افزایش مقاومت معمولا با استفاده از یک لایه آسفالت نرم به ضخامت حدود 5 سانتیمتر روی قیرگونی را روکش می نمایند . با اینکار طول عمر غیرگونی به طرز چشمگیری افزایش پیدا می نماید .

تفاوت قیمت ایزوگام و قیمت قیرگونی

اگر بخواهیم از نظر قیمت مقایسه ایی بین قیمت ایزوگام و قیمت قیرگونی داشته باشیم ، مطمئنا باید بگویم که قیمت ایزوگام کمی بیشتر از قیمت قیرگونی و آسفالت می باشد . اما جدا از بحث قیمت استفاده از قیرگونی و آسفالت در بخش هایی از ساختمان ضروری و اجتناب ناپذیر است .

لیست جدید قیمت قیرگونی در تهران

  • قیمت قیر شل خالص پاسارگاد هر بشکه 220 لیتری  560000 تومان
  • قیمت قیرمخلوط پالایشگاه پاسارگاد هر بشکه 570000 تومان
  • قیمت قیر شل در حلب 17 کیلویی 40000 تومان
  • قیمت قیرمخلوط در حلب 17 کیلویی 40000 تومان
  • قیمت دستمزد اجرای تنهای قیرگونی در تهران هر متر مربع 15000 تومان

نحوه محاسبه قیمت اجرای قیرگونی در تهران

محاسبه قیمت قیرگونی و اجرا در تهران به دو عامل مهم بستگی دارد . نخست متراژ و مساحت محل نصب و اجرای قیرگونی ، دوم تعداد لایه های اجرا شده قیرگونی که ممکن است قیرگونه یک لایه ، دولایه و یا بیشتر باشد. در کل قیمت اجرای قیرگونی بصورت قیمت در مترمربع محاسبه میگردد . با توجه به نرخ امروز انواع قیر و گونی چتایی در تهران قیمت هر متر قیرگونی یک لایه با اجرا در تهران 27000 تومان و قیمت هرمترمربع قیرگونی دولایه و اجرا در تهران 50000 تومان است .

 

قیمت قیرگونی و اجرا در تهران

قیمت قیرگونی و آسفالت در مناطق 22 گانه تهران

ممکن است که به علت دوری و نزدیکی محلات و مناطق مختلف تهران و با در نظر گرفت هزینه حمل بار در بعضی از شرکت ها قیمت های مختلفی برای اجرای قیرگونی در مناطق مختلف تهران در نظر گرفته شود .

خبر خوب اینکه قیمت انواع قیرو گونی و اجرا در تمامی مناطق 22 گانه تهران به انضمام شهر کرج توسط شرکت ایزوگام سپهر یکسان بوده و هیچگونه افزایش قیمتی بابت هزینه حمل و نقل از کارفرما دریافت نمی گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *