اجرای قیرگونی در تهران و کرج

اجرای قیرگونی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین روش های موجود برای ایزولاسیون و عایق کاری ساختمان می باشد ، استفاده از قیرگونی به عنوان یک عایق برتر برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت امروز بعد از ایزوگام رتبه دوم را به خود اختصاص داده است . شاید بتوان گفت که امروزه تمامی انواع عایق های ضدآب از مواد نفتی تولید میگردد و در تبع همین امر قیرگونی نیز جزء انواع لایه های ضد رطوبت است که از قیر که یکی از فراوردهای نفتی تولید شده در پالایشگاه می باشد ، بدست آماده است .

موارد استفاده از قیرگونی

موارد بکارگیری قیرگونی دامنه بسیار وسیعی دارد و تقریبا در تمام اجزای ساختمان که نیاز به ایزوله نمودن و عایقکاری داشته باشد می توان از قیرگونی استفاده نمود . از قیرگونی می توان برای عایق کاری پی و فوندانسیون ساختمان ، پشت بام ساختمان ، سرویس بهداشتی حمام و آشپزخانه ، عایق کاری استخر ، قیرگونی دیوار ، قیرگونی کف پارکینگ و دیگر بخش های ساختمان و منزل مسکونی استفاده کرد .

اجرای تشکیل دهنده قیرگونی

قیرگونی از دو بخش اصلی تشکیل شده است نخست قیر که میتواند قیر شل ، قیر سفت و یا ترکیبی از هر دو باشد ، البته اینجا لازم است به این مطلب اشاره نمود که قیر در انواع طبیعی ( پالایشگاهی) و مصنوعی موجود می باشد .

بخش دوم تشکیل دهنده قیرگونی ، خودگونی می باشد ، گونه لایه ایی بافته شده از الیف کنف است که به نام گونی چتایی مشهور می باشد . ترکیب یک لایه قیر و یک لایه از گونی چتایی می تواند عایقی با خواص جلوگیری از نفوظ آب و نم و رطوبت به صورت صد درصدری و با طول عمر مفید بالا ایجاد نماید .

موارد مهم در اجرای قیرگونی

قبل از انجام و  اجرای قیرگونی سطح کار باید با سیمان پوشانده شود، لایه سیمان یا بتون به دلیل سخت و غیرقابل انعطاف بودن موجب میگردد که قیرگونی متحمل ترک خوردگی و شکستگی نشود ، در این بخش بهتر از لایه ضخیم سیمان استفاده نمود .

اجرای قیرگونی باید از پایین تر سطح کار یعنی محل ناودانی، کف شوها و … آغاز گردد.

حداقل هم پوشانی ۱۰ سانتی متر در اجرای قیر گونی باید رعایت گردیده و حتما در جهت شیب باشد.

در صورت استفاده بیشتر از یک لایه گونی در اجرای قیرگونی، بهتر است این لایه ها به صورت عمود بر هم اجرا شوند.

گونی های مورد استفاده در اجرای قیرگونی باید نو، سالم، بدون خوردگی و آلودگی باشند. همچنین باید بافت ریزی داشته و وزن هر متر مربع گونی حدود ۳۸۰ گرم باشد.

اجرای قیرگونی در هنگام بارندگی ممنوع می باشد. زیرا در غیر این صورت به دلیل تشکیل حباب در زیر لایه های قیرگونی و با سرد و گرم شدن هوا، ممکن است قیرگونی صدمه دیده و دچار پارگی گردد.

انتخاب نوع قیر مصرفی در اجرای قیر گونی وابسته به شرایط آب و هوایی منطقه می باشد.

به منظور جلوگیری از جدا شدن مواد فرار قیر و از دست رفتن ویژگی های مطلوب آن، قیرهای مصرفی نباید بیشتر از ۱۸۰ درجه سلسیوس حرارت داده شوند.

بهتر است عایق کاری با قیرگونی در شرایط یخبندان و سرمای شدید انجام نشود ، زیرا موجب سرد شدن زود هنگام قیر شده و عدم چسبندگی مناسب قیر به سقف را در پی دارد.

از آنجایی که آهک و همین طور شفته آهک موجب فاسد شدن قیر می گردند استفاده از آنها در زیر قیرگونی مجاز نمی باشد. از این رو بیشتر در زیر قیرگونی و به منظور زیرسازی سطح بیشتر از ملات ماسه و سیمان استفاده می شود.

ضخامت قیر گونی نباید بیشتر از ۲ تا ۳ سانتی متر گردد.

در عایق کاری سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه بهتر است که حداقل ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر از ارتفاع دیوار نیز با یک لایه گونی و دو لایه قیر پوشانده شوند.

پس از اجرای قیرگونی و به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح آن بهتر است که یک لایه سیمان بر روی آن اجرا گردد، به طوری که کاملا سطح قیرگونی شده پوشانده شود.

سطوح ۹۰ درجه (همچون محل اتصال کف به دیوار و یا جان پناه پشت بام) پیش از آغاز اجرای قیرگونی باید ماهیچه بندی گردند. همچنین باید توجه نمود که در این مکان ها، عایق کف حتما باید در زیر عایق دیوار قرار گیرد.

استفاده از میخ برای محکم نمودن لایه های عایق کاری مجاز نمی باشد.

به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به لایه های قیر گونی، نیروهای کار باید از کفش های با کف نرم استفاده نمایند.

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام

شاید این مقایسه چندان صحیح نباشد چون هر عایقی کاربردهای خاص خود را دارد . اما اگر بخواهیم یه مقایسه اجمالی بین کیفیت قیرگونی و ایزوگام داشته باشیم باید ابتدا به چند خاصیت مهم در ایزوگام اشاره کنیم :

1 : نصب و اجرای ایزوگام بسیار ساده تر و کم خطر تر می باشد

2 : ایزوگام دارای طول عمر بسیار بالاتری نسبت به قیرگونی می باشد .

3 : برای محافظت از قیرگونی لازم است از رویه که معمولا آسفالت می باشد استفاده کرد در صورتیکه ایزوگام نیاز به محافظ ندارد .

4 : ایزوگام در شکل ها و انواع متفاوت برای کاربردهای متفاوت وجود دارد ، همچنین برای مناطق سردسیر و گرمسیر ایزوگام خاص آن منطقه تولید و موجود می باشد .

5 : اجرای نصب ایزوگام در هرشرایط آب و هوایی سرما و گرما امکان پذیر است و از همه مهمتر آنگه ایزوگام از آلودگی زیست محیطی بسیار کمتری برخوردار میباشد.

محاسبه قیمت قیرگونی

محاسبه قیمت قیرگونی به صورت قیمت در مترمربع انجام میگیرد و هزینه نهایی انجام و اجرای قیرگونی بستگی مستقیم به متراژ و مساحت محل اجرای عایقکاری دارد . عموامل چندی در قیمت قیرگونی بسیار مهم و تاثیر گذار هستد از جمله کیفیت قیر مصرفی و گونی چتایی و همچنین قیمت دستمزد اجرای قیرگونی که رابطه مستقیم با متراژ ساختمان دارد .

 

قیمت اجرای قیرگونی در تهران و کرج

قیمت اجرای قیرگونی ، ایزوگام سپهر مفتخر است که با بیش از 10 سال سابقه فعایت در زمینه فروش انواع قیر درجه یک و استاندارد و گونی چتایی و انواع ایزوگام از بهترین برندهای موجود ، با در اختیارداشتن کادر کارآزموده و با تجربه سالهاست که با انجام اجرای قیرگونی و نصب ایزوگام با ضمانت کتبی ده ساله و بیمه رایگان در خدمت همشهریان عزیز در تهران و کرج میباشد . برای دریافت قیمت روز قیرگونی و آسفالت در تهران و کرج در سال جدید و همچنین دریافت لیست قیمت انواع ایزوگام با نصب و اجرا می توانید از طریق پیام رسان واتساپ با مشاورین ایزوگام سپهر در تماس باشید .

لیست قیمت ایزوگام بام گستر دلیجان را از ایزوگام سپهر نمایندگی ایزوگام بام گستردلیجان در تهران دریافت نمایید . همکاران ما ضمن انجام خدمات مشاوره بصورت کاملا رایگان ، آماده اند تا با بازدید کارشناسی رایگان از محل شما را از هزینه تمام شده انواع عایقکاری ساختمان مطلع نمایند .

لیست جدیدترین و بروز ترین قیمت انواع ایزوگام دلیجان را با تخفیف بسیار ویژه و نصب و احرا توسط شرکت ایزوگام سپهر با ضمانت نامه کتبی ده ساله می توانید از ما بخواهید . کافی ست تا نام قیمت ایزوگام را در مروگر فایر فاکس جستجوکنید .

امتیاز شما به این مقاله
error: Content is protected !!
پیمایش به بالا
تماس با ما مشاور آنلاین