نصب ایزوگام برای اینکه بتواند در مدت طولانی کیفیت و چسبندگی خود را حفظ کند به مهارت و رعایت اصول فنی لازم وابسته است. اگر پیش از نصب ایزوگام روی سطح آسفالت یا بتنی یا موزائیک، عملیات زیرسازی لازم به انجام نرسد، کیفیت نصب ایزوگام کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه در مدت کوتاهی ممکن است ایزوگام از سطح جدا شود یا روی آن حرکت نمایند.

مراحل نصب ایزوگام روی آسفالت
روش نصب ایزوگام روی آسفالت

 

قبل از نصب ایزوگام روی آسفالت باید چکار کنیم ؟

قبل از نصب ایزوگام روی آسفالت باید سطح را به خوبی پاک‌سازی کنیم و مطمئن شویم که سطح فاقد آلودگی مثل شن و ماسه و همچنین فاقد رطوبت است.

سپس با استفاده از انواع پرایمر ایزوگام که ممکن است محلول در بنزین یا محلول در آب باشد، سطح را به خوبی پوشش می‌دهیم و منتظر می‌مانیم تا سطح کاملا خشک شود.

این کار باعث می‌شود تا چسبندگی ایزوگام به سطح به مقدار زیادی افزایش پیدا کند.

علاوه بر پرایمر ایزوگام، ممکن است برای نصب ایزوگام روی آسفالت از قیر استفاده شود. البته عملیات قیرکشی برای نصب ایزوگام نسبت به پرایمر مشکل‌تر و پرهزینه‌تر است. همچنین قیرکشی باعث ایجاد آلودگی بیشتر در محیط خواهد شد. با این حال برخی ترجیح می‌دهند برای نصب ایزوگام از قیر استفاده کنند.

 

نصب ایزوگام روی آسفالت
نصب ایزوگام روی آسفالت

 

تعمیر آسفالت فرسوده قبل از نصب ایزوگام

اگر کیفیت آسفالت نصب شده روی بام پایین باشد و در حال تخریب باشد، امکان نصب مستقیم ایزوگام روی آن وجود ندارد. چون پس از مدتی آسفالت تخریب شده و ایزوگام از آن جدا می‌شود. در چنین مواقعی ابتدا باید آسفالت قدیمی و خراب شده از سطح جدا شود و پس از زیرسازی مناسب، ایزوگام روی آن نصب شود.

 

تعمیر آسفالت فرسوده
تعمیر و تعویض آسفالت فرسوده

 

قبول سفارش نصب ایزوگام و آسفالت پشت بام

اگر می‌خواهید سطح پشت بام خود را با استفاده از آسفالت یا قیرگونی یا با استفاده از ایزوگام پوشش نمایید، برای مشاوره و دریافت قیمت آسفالت و سفارش خدمات با بهترین کیفیت، با مشاورین ایزوگام سپهر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *